Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak leczyć Alzheimera, by skutecznie łagodzić objawy choroby
#1
Choroba Alzheimera jest ciężkim schorzeniem, które dotyka ludzi w podeszłym wieku. Pierwsze objawy mogą wystąpić już przed sześćdziesiątym piątym rokiem życia. W zdiagnozowaniu choroby pomocne są różnorakie badania, które pomogą jednoznacznie stwierdzić, czy chory rzeczywiście cierpi na to schodzenie. Kiedy diagnoza się potwierdzi, trzeba zorientować się, jak leczyć Alzheimera i szybko zacząć podawać leki.

Jak leczyć Alzheimera?
Alzheimer jest postępującą neurodegeneracyjną chorobą, przeciwko której nie ma skutecznego leku. Oznacza to, że jest nieuleczalna, ale mimo tego można przyjmować szereg substancji, które pomogą opóźnić jej działanie, wspomagając prawidłową prace mózgu, dzięki czemu dadzą choremu nieco więcej czasu.
Wobec choroby stosuje się leczenie farmakologiczne. Szukając informacji na temat tego, jak leczyć Alzheimera, można dowiedzieć się, że stosuje się m.in. leki poprawiające przepływ mózgowy, inhibitory cholinesterazy i środki psychotropowe należące w większości do grupy prokognitywnych (usprawniających pamięć i procesy poznawcze). Skutecznym w leczeniu Alzheimera lekiem jest są również inhibitory NMDA (N-metylo-D-asparaginy), do których należy chociażby memantyna ograniczająca pobudzanie komórek nerwowych mózgu przez kwas glutaminowy. Można również stosować leki antydepresyjne i neuroleptyczne, jeśli chory wykazuje zachowania psychotyczne.

Rodzaje leków
By mieć świadomość, jak leczyć Alzheimera, należy dowiedzieć się nieco o tym, jak działają podawane w chorobie leki. Podstawowe z nich służą zahamowaniu enzymu rozkładającego neuroprzekaźniki, dzięki czemu można powstrzymać postępowanie choroby na około trzy lata, jednak później zatrzymanie procesu staje się niemożliwe.
Inhibitory acetylocholinestrazy (AchE) pozwalają poprawić pamięć chorego i ustabilizować jego zachowanie, jednak mogą im towarzyszyć skutki uboczne w postaci problemów żołądkowych, bezsenności czy bólu głowy.
Wspomniane wcześniej antydepresanty również pomagają ustabilizować nastrój chorego, jednak w niektórych przypadkach konieczne jest sięgnięcie po substancje przeciwpsychotyczne. Jeśli w konsekwencji przyjmowania inhibitorów acetylocholinestrazy pojawia się bezsenność, do leczenia Alzheimera włącza się również leki z grupy benzodiazepin o działaniu nasennym.
Jak nie trudno zauważyć, odpowiedź na pytanie: „jak leczyć Alzheimera” nie jest prosta. Potrzeba wielu leków i cierpliwości wobec postępującej choroby, by zapewnić cierpiącej osobie możliwie jak najlepszy komfort życia. Chociaż połączenie odpowiednich leków może spowolnić chorobę i częściowo złagodzić jej objawy, Alzheimer w dalszym ciągu pozostaje chorobą nieuleczalną, która prowadzi do śmierci pacjenta.
 
Pomoc mogą Państwo uzyskać na: http://neuro-care.com.pl/centrum-leczeni...lzheimera/ - polecamy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

tani notariusz katowice

wypożyczalnia samochodów śląsk